Jeep WJ výměna plechu palivové nádrže

Jestliže máte plech pod palivovou nádrží v havarijním stavu a uvažujete o jeho výměně, zde naleznete několik rad jak to provést.

thumb P1040935První co potřebujete je nový plech pod palivovou nádrž (Fuel skid plate), doporučuje se plech z WJ OverLand, protože je nejtlustší 1,8mm.

Dále potřebujete Zvedák a Gola sadu.

 

 

 

 • Jeepa dáme na hever, popřípadě stojky

  thumb P1040943

  Když máme auto na stojkách, je to výhodnější, protože si potom heverem můžeme přidržovat starý plech při vyndávání. A pomalu ho spustit na zem. Navíc se lépe uvolňují šrouby za které je plech uchycen.

 • Sundání plechu

  thumb P1040944

  Plech sundáme odšroubováním 8 šroubů jistících plech k šasi vozu. Dále je nutné odšroubovat plech, který kreje palivovou nádrž a trutbku výfuku. Jestliže máte tažné zařízení je nutné sundat i zadní blatník vozu, jinak se to obejde bez tohoto sundávání. Zadní blatník je uchycený na plastové nýty, je potřeba po sundání koupit nové a dále pak, opatrně vyháknout blatník po stranách vozu, je uchycen na takové zvláštní plastové kolíčky, které se lámou při manipulaci silou.

 • Jak s palivovou nádrží

  Palivová nádrž je v plechu volně hozená a je jištěná dvěma plechy, ty už tam stejně asi nemáte jestli měmíte kvůli zrezavění. Proto pravděpodobně nemáte ani jistící drát palivové nádrže, který zabraňuje utržení hadice přívodu paliva. Na toto si dávejte pozor a spouštějte nádrž co nejpomaleji a ve vhodný moment je nutné nádrž podložit.

  thumb P1040934 thumb P1040938
 • Starý plech

  thumb P1040936

  To co občas zbude se dá tvarovat jak papír. A dá se říci, že v některých případech je zázrak, že se to už komplet nevysypalo na silnici. Problém ovšem zůstává, že dokud plech nesundáte, tak to nepoznáte.

 • Nový plech

  thumb P1040939

  Při nandávání nezapomeňte nádrž zajistit  dvěma pojišťovacími plechy. To co občas zbude se dá tvarovat jak papír. A dá se říci, že v některých případech je zázrak, že se to už komplet nevysypalo na silnici. Problém ovšem zůstává, že dokud plech nesundáte, tak to nepoznáte.

Adresa

 • Heřmánkovice 224
  Broumov 5, 549 84

Otevřeno

Po-Čt 9:00-12:00 
Pá-Ne Zavřeno 
Email Odbavováno Nonstop

Sledujte nás

Built with HTML5 and CSS3
Copyright © 2015 Jeep4x4.cz